SEVPEN
FIRATPEN - WINHOUSE

Tavsiye Et Üye Ol
  Döner Kapılar
 


 


Tourniket standart otomatik ve manuel döner kapı

Minimum 1800mm - maksimum 3800mm iç çaplar arasında üretilen standart döner kapılardır. Manuel veya otomatik, 3 veya 4 kanatlı olarak istenen renk veya yüzey kaplamasıyla tercih edilebilmektedir.Manuel olarak tercih edilecek kapılarda 2400mm iç çap ideal ölçü olup, kullanım zorluğu açısından bu ölçünün üzerine çıkılmamasını tavsiye ederiz. Manuel olarak tercih edilen Tourniket model döner kapılar, ilerleyen zamanlarda otomasyon ilavesine uygun olarak tasarlanmış olduklarından ,istediğiniz zaman tam otomatik hale getirilmesi mümkündür.

Ø 1800 - 3800mm aralığında


Crystal Tourniket otomatik ve manuel cam döner kapılar

Minimum 1600mm - maksimum 3000mm iç çaplar arasında üretilen cam döner kapı modelidir. Özel yöntemlerle olabildiğince profilsiz birleştirilen Crystal Tourniket döner kapılar 3 veya 4 kanatlı ,otomatik veya manuel olarak ve değişik renklerde camlarla tercih edilebilmektedir.Kanat birleşimleri cam tutucu manetlerle yapılan kapının orta mili yoktur. Isı yalıtımının sağlanması için minimum düzeyde paslanmaz çelik kayıtlarla kanatları çevreleyen fırçalar tutturulmaktadır.

Ø 1600 - 3000mm aralığında


Tournex yüksek kapasiteli ortası vitrinli döner kapı

Yüksek sirkülasyonlu binalar için döner kapının yalıtım avantajlarını sunan Tournex modeli otomatik döner kapı ortası vitrinli ve vitrinsiz modelleriyle; oteller ,alışveriş merkezleri ,iş merkezleri ,havaalanları ve özellikle hipermarketlerde kullanılmaya son derece elverişli bir üründür. Olağan üstü büyük çaplara çıkabilen bu kapılar hipermarketlerde alışveriş arabalarıyla kolay geçiş sağladığından tercih sıralamasının başında yer almaktadır. Ayrıcalıklı bir estetik hedefleyen bina girişlerinde de, orta bölümün vitrinli tercih edilebilmesi, bu alanda sergilenecek ürünler veya dekoratif aksesuarlarla size farklı bir giriş yaratma imkanı sunmaktadır.

Ø 3600 - 4200 - 4800 - 5400 - 6000mm (7400mm sadece 3 kanatlı alüminyum tercihinde)

Duotour yüksek kapasiteli çift kanat otomatik döner kapı

Aynen Tournex modelinde olduğu gibi Duotour modelide yüksek kapasiteli bir döner kapı modelidir.Normal kullanma şekli çift kanatlı bir döner kapı özelliğinde olup, ihtiyaç olması halinda kumanda panelinden fotoselli kapı modunun seçilmesi halinde dönen kanatlar kapı aksında sabitlenerek ortasında bulunan otomatik kayar kapıyı kullanımınıza sunmaktadır. Ortasının kayar kapı olarak tercih edilmesi opsiyonel olup, 90 derece panik açılır olarak tercih edilmeside imkanlar dahilindedir.

Ø 3600 - 4200 - 4800 - 5400mm

Twintour senkronize edilen çoklu otomatik döner kapı sistemleri

Birden fazla çift kanatlı döner kapının birbirine entegre olarak çalışmasına dayanan Twintour modeli esnek çözümlere ihtiyaç duyan girişler için oldukca zengin olanaklar sunmaktadır. İki, üç veya dört adet çift kanatlı kapıyı entegre edip, senkronize çalıştırabilir ve bu sayede bina sirkülasyonunun trafiğini istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

Ø 3000 - 3200 - 3400 - 3600 - 3800mm

Circleslide tam ve yarım dairesel otomatik kayar kapı

Otomatik döner kapılarda edinmiş olduğu derin tecrübeyi ,tam ve yarım dairesel kapılarada yansıtan Boon Edam ,ister iç bükey ,ister dış bükey kavislerle ve zengin yüzey bitişlerinde otomatik bombeli kayar kayar kapı çalışmalarını 1800 ila 3800mm iç çaplar aralığında beğeninize sunmaktadır.

Ø 1800 - 3800mm aralığında

Özel tasarımlı otomatik döner kapılar

Boon Edam Dünya'nın ilk ve açık ara lider döner kapı üreticisi olarak ,ahşap , pirinç ve aklınıza gelebilecek hertürlü yüzey bitişlerini ,fizik kurallarının sınırlarını zorlayan her ölçü ve şekilde üretebilecek yeteneklere sahiptir. Boon Edam döner kapı mobellerinde olanaklar adeta sınır tanımaz durumdadır. Bu durumu anlatmak için Flowslide modelini gözden geçirmeniz yeterli olacaktır. Flowslide Paris Havaalanı için tasrlanmış ,iç ve dış hat yolcularının kesiştiği bir noktada ,her bir yolcunun sadece kendi güzergahında ilerlemesini sağlayan yüksek teknolojiyle üretilmiş özel bir döner kapıdır.

Flowslide Ø 4800mm (özel tasarım ürünlerinde ölçüler esnektir)

Döner Kapı

Kalite Mühendisliğini esnek tasarım ve komple müşteri desteği ile birleştiren otomatik döner kapı sektöründe dünya pazarının liderlerinden BOON EDAM (Hollanda) ın Türkiye, Türk Cumhuriyetleri Bölge Satış-Montaj--Servis Merkezi olarak MONADOR Otomatik Kapı Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. otomatik, yüksek kapasite ve güvenlik tipi kapılar ve bariyerleriyle dünyada mevcut en geniş döner kapı portföyünü sunuyor. Ölçek ve amaç ne olursa olsun BOON EDAM dizaynları hemen hemen her kriteri karşılayabilecek şekilde uyarlanabilmektedir. Malzeme bitim seçeneklerimiz fabrikamızdaki elektrostatik boya tesisinde uluslararası kalite standartlarinda yapılan RAL vb toz boyadan, eloksal renklendirmeye ve yüksek kalitede polisajlı ayna görünümünde paslanmaz çeliğe, lamine cam ve temperli cam seçeneklerine kadar geniş bir yelpazede çeşitlendirilebilmektedir. Boon Edam Binanıza giriş kapınızın tercihini yaparken döner kapıların sağladığı özel yalıtım avantajlarıyla, girişlerinizde üstün bir izolasyon elde etme fırsatını kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederiz. Tabii ki döner kapı kullanımı size özel bir takım avantajlar sunmaktadır. Döner kapılar ses yalıtımını sağlayarak gürültü kirliliğini önler. Dışarıdan gelen kir ve tozu yalıtarak hava kirliliğinin perdelenmesini ve en önemlisi bugünün yüksek enerji tüketen dünyasında, binanızın ortam ısısının sürekli olarak değişmesinin önüne geçmenizi sağlar. Döner kapılarımızın uygulandığı binaların giriş lobilerinde, insanlar binaya girip çıktıkça ortam ısısında farkedilir hiçbir değişiklik olmamaktadır. Yapılan testlerde alınan verilerle döner kapıların kullanıldığı yerlerde hava akımlarından söz etmenin mümkün olmadığı açıkça kanıtlanmıştır. Döner kapılarımızı ısı kaybı açısından bina girişlerinde kullanılan diğer kapı tipleriyle karşılaştırarak, gerçekte ihtiyacınız olan kapıyı size önerebiliriz.

Döner kapı sistemleri : Boon Edam 1873 senesinde Amsterdam'da kurulan bir marangozhane olarak faaliyete başlayan köklü bir Hollanda firmasıdır. 1904 yılında ilk döner kapı üretimini ahşap olarak yapan firma, dünyanın ilk otomatik döner kapı üreticisi olarak bilinmektedir. 1970 senesinde Amsterdam'dan sanayileşmeye daha elverişli olan şehrin yakınındaki Edam bölgesine taşınan firma aile ismi olan Boon ve tesisleştiği yer olan Edam'ın birleşiminden Boon Edam ticari unvanını almıştır. Bugün Boon Edam 15 ülkede şubesi bulunan, merkez üretim üssü Hollanda dışında, Amerika Birleşik Devletleri ve Cin'de tesisleşmiş, ayrıca 55 ülkede temsilcilikleri olan sektörünün lider kuruluşu durumundadır. 2004 Yılının Ocak ayında Boon Edam'ın 130. kuruluş yılını ve döner kapı üretiminde geride bırakmış olduğu 100 yıllık başarılı geçmişi taçlandırmak amacıyla, Hollanda kraliyetince ülkenin en başarılı firmalarını onurlandırmak amacıyla verdiği Royal nişanına sahip olan firma, Royal Boon Edam olarak unvanını zenginleştirdi. Ana konusu olan otomatik döner kapı sistemleri söz konusu olduğunda dünya lideri olan firma, döner kapı ölçüleri ve döner kapı detayı ile ilgili her hususta çok zengin bir doküman arşivine de sahiptir. Destek bölümünün alt başlığı olan yüklemeler sayfalarında, döner kapı dwg çizimleri, döner kapı planı gibi çok çeşitli dökümanlara kolaylıkla erişmeniz mümkündür. Döner kapılar hususunda 100 yılı aşkın bilgi birikimi ve olabilecek en kapsamlı tesisleşme düzeyinin Boon Edam döner kapı modellerinde maliyetleri optimum düzeyde düşürmesi, otomatik döner kapı fiyatları bazında olabilecek en ideal fiyat performans çizgisinin yakalanmasını sağlamıştır. Bu sayede bir Boon Edam ürünü alırken, en yüksek kalite standartları, olabilecek en uygun döner kapı fiyatı ile sunulabilmektedir.

 

Merkez : Ulus Mah. Ankara Cad. No: 50 Köseköy-Kartepe/ KOCAELİ                            
Tel : 0 542 625 09 16  E-mail: merkez@sevpen.com