SEVPEN
FIRATPEN - WINHOUSE

Tavsiye Et Üye Ol
  Otomatik Kayar Kapılar
 

 

 


Fotoselli kapı : Tek kanatlı fotoselli kapı veya çift kanatlı fotoselli kapı sistemlerinin, duvar veya kendi sabiti üzerine kayarak açılması mümkündür. Fotoselli kapı detayı , uygulama şekilleri ile çok geniş bir yelpaze sunmaktadır. Fotoselli kapı (otomatik kayar kapı) ölçüleri minimum 700mm - maksimum 3000mm ölçülerinde açıklık sağlanabilmektedir.


Fotoselli teleskopik kapı : Tek veya çift yöne, duvar veya kendi sabiti üzerine kayarak açılması mümkündür. Teleskopik kapılar tek yöne iki ,çift yöne dört kanat kaydırarak koridor tipi kısıtlı genişlik ölçüleri olan uygulama alanları için çoğunlukla ideal çözüm olanaklarını sunmaktadırlar.Fotoselli cam kapı :
Estetik kaygılarla azami ölçütlerde şeffaflık istenen otomatik kayar kapılardır. Cam paneli tutan özel inox askılı (manetli) yapıda veya camın özel bir profille üstten asılması şeklinde imal edilir .Çift ve tek yöne uygulamaları mevcuttur. Fotoselli akordiyon kapı : Teleskopik kapılar gibi dar koridor ve benzer koşullarda kullanmak için tasarlanmış bu kapılar ,genellikle teleskopik kapıların açtığı mesafenin yetersiz olduğu durumlarda tercih edilmektedir.
 

Yangına dayanıklı fotoselli kapı :
30 dakikaya kadar yangına dayanabilen sertifikalı kaba gilgen kayar kapılar duman sızdırmazlık özelliğine de sahiptir. Amaca göre iki özellik bir arada olabildiği gibi ,sadece duman sızdırmazlık özelliğini içerecek şekilde de tercih edilebilmektedir.


Panik açılır fotoselli kayar kapı ( Breakout kapı ) :
Yangın ve benzeri panik hallerinde insanların olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye edilmelerini sağlayan antipanik kapılardır. Çıkış yönünde üzerine baskı uygulanmasıyla kanatların 90 derece dışa açılması veya redundante denen başka bir yöntemle insanların tahliyesi sağlanır 

Otomatik hareketli cam panel bölmeler :
Bina içi yalıtımsız panoramik bölmelerdir. Otomatik ve manuel olarak istenen ölçü ve özelliklerde imal edilebilmektedir. Havaalanları ,alışveriş merkezleri ve benzeri kapalı mekanlarda mağaza, restaurant ve kafeteryaların sınırlayıcı cephesi olaraka ideal bir ürün niteliğindedir.. 

Fotoselli ameliyathane kapısı ve sedye transfer kapısı :
Steril ve yarı steril hijyenlik gerektiren ortamlarda, kanatları antibakteriyel MDF-Lam, compakt laminat veya paslanmaz yüzeyli imal edilen kapılardır. fotoselli sedye transfer uygulamalarına yönelik kanatları çift parçadan imal edilebilmekte veya kanat önüne sedye transfer bölmesi yapılabilmektedir. 


Otomatik hermetik kapı :
Sızdırmazlık ihtiyacı olan ameliyathane ,labaratuvar ve hatta kayıt stüdyoları gibi spesifik uygulama alanları olan hermetik kapılar, duvar ve zemin üzerine tam temasla kapanır ve hava sızdırmazlık ihtiyacını karşılar 


Dairesel fotoselli kapılar :
Dairesel veya bombeli fotoselli kapı olarak bilinen kavisli kayar kapı sistemleridir.Tam daire ,yarım daire veya yay şeklinde ,uygulama biçimine göre iç ve dış bükey olarak tercih edilebilmektedir 

90 derece kapı otomasyonu :
Mevcut oda ve bina giriş kapılarına uygulanabileceği gibi ,90 derece tercih edilecek otomatik kapı planlamalarında ,tek veya çift kanat olarak uygulamaları yapılabilen ve zengin aksesuarlarla her ihtiyaca cevap veren pratik bir üründür 

Isı yalıtımlı otomatik kayar kapılar :
Klimatize ortamların yalıtılmasında ,ısı yalıtımlı cepheleri tamamlamaya yönelik bir üründür. Isı yalıtımlı çift cam kullanımına uygun olarak tasarlanan Monador 200s profil sistemi ile donatılmış otomatik kayar kapı sistemidir. 

Özel tasarım olanakları :
Fotoselli kapılar da geniş ürün yelpazemizle; prizmatik ve eğimli otomatik kayar kapılar, teleferik ve vagon kapıları ,uçaklar için tasarlanan garaj kapıları gibi çok spesifik özel tasarımlı ürünlerle ilgili çalışmalarımızla sektörde fark yaratmaktayız. 

Peron bölme kapıları :
Tam ve yarım boy yükseklikte olan peron bölme kapıları ,tramvay ,metro ve tren istasyonlarında ,tehlikeli demiryolu alanıyla yolcu bölümünü emniyetli bir şekilde birbirinden ayırmayı sağlar. 

 

 

Otomatik Kayar Kapı ( Fotoselli Kapı )

Fotoselli kapı nedir ve fotoselli kapı nasıl çalışır : Çok basit bir şekilde açıklamak gerekirse, kapı boşluğu üzerine asılan bir ray üzerinde kayarak hareket eden tek veya çift yöne açılan kanatlardan oluşan bir kayar kapı düzeneğinin otomatik hale getirilmesidir. Bu açıklamadan da anlaşılacağı gibi sistemin ismi aslında otomatik kayar kapı olmakla birlikte, kapıya yaklaşan kişilerin algılanmasını sağlayan infrared veya mikrodalga radarlar, halk arasında fotosel olarak bilindiğinden, fotoselli kapı ismi değişmez bir şekilde kelime haznemize yerleşmiş durumdadır. Ray profili dişli kayış çarkları, otomatik kapı motorları, algılama elemanları ve algılama elemanlarından gelen sinyali hareket komutuna çevirecek olan mikroprosesör işlemci ( öğrenebilir elektronik devre) başka bir değişle anakart v.b. elektronik devreleri üzerinde barındırır. Ray profili üzerindeki donanımları gizlemek ve korumak amacıyla bir servis kapağı ile tamamlanır ve otomatik kapı mekanizması olarak isimlendirilir. Fotoselli kapı profilleri zeminden kılavuzlama, yanlardan yalıtma ve üst profilden mekanizmaya bağlanma ihtiyaçlarından dolayı özel olarak tasarlanmış bir yapıya sahiptir. Günümüzde otomatik kapı ve otomatik kapı sistemleri her türlü açtırma elemanından gelen sinyali işleyebilecek şekilde gelişmiştir. Otomatik kapı kumandası dijital ekranlardan kapının konumunu göstermekle birlikte kullanımı son derece pratik hale gelmiştir. Otomatik kapı devresi bazı modellerde tek bir kart üzerine baskılanırken, motor kartı, kilit kartı, batarya kartı ve anakart olarak ünitelere de bölünebilmektedir. Fotoselli kapı fiyatları , daha çok göz önünde olmasından kaynaklı, ön plana çıkan kanat yapısından çok, mekanizmanın özellikle de mekanik aksamın kalitesiyle ölçülmektedir. Kuzey avrupa ülkeleri sert kış ayları ve sert iklimi ile otomatik kapıların en çok ihtiyaç duyulduğu, icat edildiği ve geliştirildiği bölgeler olmuştur. Bu açıdan İsviçre başta olmak üzere kuzey avrupa ülkeleri otomatik kapı sistemlerinin beşiği olarak bilinmekte, en kaliteli mekanizmaların üretildiği ülkeler olarak otomatik kapı fiyatları için evrensel fiyat performans kriterlerini oluşturmaktadırlar. Ülkemizde fotoselli kapı İstanbul merkezli bir yapı içerisinde olsa da artan talep ve ihtiyaçlar, nakliye ve montaj masraflarının fazlalığından otomatik kapı fiyatı üzerine binen yükün fazlalığı uygulamanın bulunduğu her yerde otomatik kapı firmaları olmasını sağlamıştır.

İsviçre menşei Gilgen marka otomatik yana kayar cam kapılar giriş teknolojileri sektöründe, giriş ve çıkışın yoğun olduğu her yerde olabildiğince sessiz ve son derece yüksek performansla kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran ve yaşam kalitesini yükselten bir konfor temin etmektedir. Sıcak ve soğuk hava koşullarında otomatik kayar kapı sistemlerimiz, iç mekanın kış aylarında sıcak ve yaz aylarında soğuk hava kaybını minimuma indirerek binanın iklimlendirilmesinde önemli bir rol üstlenirler. Kış mevsiminde soğuk havalarda fotoselli kayar kapılar yarım açılma konumuna (kış konumu) alınarak, kapının normalde açtığından daha az açması programlanabilmektedir. Fotoselli otomatik kayar kapılar istendiğinde iç veya dış radarı devre dışı bırakılarak tek yönden çalışması, açık kalma komutu sayesinde sürekli açık kalması gibi özellikler amaca uygun olarak seçilebilmektedir. Kapının kontrol panelinde yer alan dijital ekranda oluşabilecek arızalar mikroprosesör işlemci tarafından saptanarak, arıza kodlarıyla kullanıcıya iletilmektedir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar rutin sorunlar nedeniyle servis ücreti ödemeden yetkili servisimizin yönlendirmeleriyle hem zaman hemde para tasaruf edebilmektedir. Sensörlü kapı radarlı şekilde serbest kullanımlar dışında çeşitli butonlar, şifre kodlama panelleri, proxmity kart okuyucular gibi özel açtırma elemanlarıyla kullanılabilmektedir.

Sterilizasyonun ön plana çıktığı ameliyathane kapısı ve hermetik kapı gibi özel giriş noktalarında kısa mesafeli temassız algılama yapan el yaklaşım sensörleri ve dirsek butonları da kullanılmaktadır. Ayrıca fotoselli kayar kapı sistemlerimizde enerji kesilmesi halinde 24 V Dc motorunu bir süre daha çalıştırarak sirkülasyonun devamlılığını sağlamaya programlı opsiyonel akü (acil durum bataryası) özelliği de mevcuttur. Otomatik fotoselli kapı güvenli elektromekanik kilit sistemi ve gelişmiş mikroprosesörü sayesinde her türlü Access kontrol sistemine uyumludur. Kart okuyucu, şifreli paneller, parmak izi okuyucular ve farklı biyometrik özellikli okuyucuların tamamıyla uyum içerisinde çalışabilmektedir. Yangın alarm sistemine bağlanarak yangın anında otomatik olarak açılması ve açık kalarak insanların geçişlerini kolaylaştırması yine mikroprosesörün standart görevleri arasında yer almaktadır. Fotoselli otomatik kayar kapılarımızda açılma ve kapanma esnasında devreye giren mükemmel bir frenleme sistemiyle kanatlar ideal zamanda yavaşlar ve durma noktalarında çok yumuşak bir hareketle size üstün bir çalışma konforu sunar. Gilgen marka otomatik fotoselli kapı mekanizmaları sektörünün en yüksek kalite standartlarıyla birlikte zengin bir fonksiyonellik sunmaktadır. Kapı profilleri sınırsız renk seçenekleriyle uluslararası RAL renk tonlarında elektrostatik toz boyalı olabileceği gibi, eloksallı veya ahşap görünümlü filmlerle de kaplanabilmekte. Kanat dolguları şeffaf veya renkli lamine cam, temperli emniyet çamları, temperli ısıcam veya solit malzemelerden oluşan çok geniş bir yelpazeyle siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca kenarları rodajlanarak kesici özelliği ortadan kaldırılan ve inox askı aparatlarının bağlanabilmesi için delikler delindikten sonra temperlenen camlarla fotoselli cam kapı sistemleri azami transparanlık sağlayan yapılarıyla ekstra şeffaflık isteyen mekanlarda müşterilerimizin beğenisini toplamakta.

 

Merkez : Ulus Mah. Ankara Cad. No: 50 Köseköy-Kartepe/ KOCAELİ                            
Tel : 0 542 625 09 16  E-mail: merkez@sevpen.com